PIELGRZYMKA DO ANDALUZJI

PIELGRZYMKA DO ANDALUZJI
29.02 – 07.03.2024 r.

1 Dzień

Kraków – Malaga – Granada

Zbiórka na lotnisko w Krakowie. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Krakowa z międzylądowaniem
we Wiedniu. Przylot do Malagi. Przejazd do Granady. Spacer po centrum miasta wraz z arabską dzielnicą Albaicin, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz nawiedzenie Katedry Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia, Wejście do Kaplicy Królewskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Alhambry, czyli najważniejszego zabytku Granady. Jest to najpiękniejszy kompleks pałacowo – zamkowy jaki powstał w Europie – zwiedzanie. Przejazd do Jaen, region ten słynie
z ogromnej ilości gajów oliwnych. Jednak najcenniejszym obiektem, który nawiedzimy jest Katedra Wniebowzięcia, zaprojektowana w stylu renesansowo – barokowym. W katedrze przechowywana jest relikwia – chusta św. Weroniki z odbiciem twarzy Chrystusa. Degustacja oliwy w prowincji Jaen. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień

Kordoba
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kordoby, której stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Unikalnym elementem kordobańskiego krajobrazu są dekorowane przez mieszkańców dziedzińce. W Kordobie odwiedzimy Mezquita, czyli Wielki Meczet, który został przekształcony w katedrę. Jest to największy symbol, a zarazem największa atrakcja Kordoby. Kolejnym miejscem, które zobaczymy to dzielnica żydowska. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 Dzień

El Rocio - La Rabida 

Śniadanie. Miasteczko El Rocío, słynące z corocznego odpustu. Setki tysięcy ludzi idą z całej Hiszpanii, a nawet z zagranicy, aby odbyć coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej, w którym już od końca XIII w. czczona jest Dziewica Zesłania Ducha Św. nazywana też Dziewicą z Rocio. Niedaleko znajdują się miasteczka związane z pierwszą wyprawą Krzysztofa Kolumba, jak La Rábida, gdzie nawiedzimy klasztor Santa María de La Rábida, który należy do wspólnoty franciszkańskiej od XIII w. W 1856 roku został uznany za zabytek historyczno-artystyczny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicy Sewilli.

 

5 Dzień

Sewilla
Śniadanie. Zwiedzanie Katedry Santa Maria, która jest jedną z największych i najwspanialszych katedr
na świecie.  Znajduje się tam: kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba oraz dzwonnica La Giralda, która jest pozostałościami po zabudowie meczetu. Przejście na Plaza De Espańa, reprezentacyjny plac Sewilli. Kolejnym obiektem zwiedzania jest pałac królewski Alcázar. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej Santa Cruz, miejsce pełne malowniczych uliczek, kamieniczek oraz urokliwych kawiarenek. Torre del Oro, zwana złotą wieżą,
a także symbolem hiszpańskiej żeglugi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Torremolinos.

6 Dzień

Gibraltar - Mijas

Śniadanie. Wyjazd do GIBRALTARU, miasta słynącego ze swej burzliwej historii, wielu zabytków, zaczynając od średniowiecznych budowli Maurów, kończąc na tunelach z II Wojny Światowej oraz tym, że jest jedynym miejscem w Europie, w którym żyją dziko małpy – magoty. Przejazd minibusami do latarni Europa Point, spotkanie z magotami, zwiedzanie jaskini św. Michała oraz czas wolny na Main Street. Na powrocie zwiedzanie jednego z malowniczych pueblos blancos (białych miasteczek) – Mijas. Spacer po urokliwej miejscowości przyklejonej do skały. Obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień

Malaga

Śniadanie. Przejazd do Malagi, gdzie zwiedzimy Alcazaba, czyli arabska pałacowo – obronna fortyfikacja Malagi, która znajduje się na zboczu góry Gibralfaro. Następnie dolne miasto : katedra, targ spożywczy, stare miasto. Degustacja win. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień

Malaga - Kraków

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, wylot z międzylądowaniem w Monachium.

 

Cena: 2240 PLN/os. + 575 EUR/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot lotem rejsowym na trasie Kraków– Wiedeń – Malaga – Monachium – Kraków, bagaż

rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 8 kg, opłaty lotniskowe;

 • Transport komfortowym autokarem na terenie Hiszpanii;
 • 7 noclegów – Hotele 3* i 4* w pok. 2 - osobowych, 3 - osobowe
 • 7 śniadania, 7 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • Pilot z jęz. polskim;


 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN

CENA NIE ZAWIERA:


 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% wartości imprezy lub 6,4 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe) – możliwość wystawienia do 30 dni przed wylotem;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 80 PLN
 • Koszty realizacji programu (razem 310 Euro/os.) płatnych u lokalnego kontrahenta- Koszty nie podlegają rozliczeniu.

 UWAGI:

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 2. Ostatniego dnia nie ma obiadokolacji;
 3. Dopłata do pokoju 1 osobowego 220 EUR ;
 4. Oferta skalkulowana dla grupy 49 osób;
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42